KONST / Litografier / Litografiskt tryck 8639587
nr 863 9587
Olle Baertling
(1911-1981), Sverige
Litografiskt tryck, Olle Baertling (1911-1981), osignerad, ramens innermått: 32x25
Olle Bærtling, född 1911 i Halmstad, död 1981 i Stockholm, svensk målare och skulptör.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 2 december 2013
kl 19:29:18
2/12 19:24:18
Olle Baertling
Läs mer om Olle Baertling